Jolteon ex #109 Pokemon WCD 2006


Jolteon ex 109/95 pris – Sålda priser & aktuella annonser
Kortinformation
- Pokémon
- Jolteon ex
- Nummer
- #109 / 95
- Set
- WCD 2006
- Sällsynthet
- Rare
- HP
- 100
- Typ
- Lightning
- Utvecklas från
- Eevee
- Reträtt
- 0
- Illustratör
- Mitsuhiro Arita
- Svaghet
- Fighting ×2
- Resistans
- Metal -30
Once during your turn, when you play Jolteon ex from your hand to evolve 1 of your Pokémon, you may put 1 damage counter on each of your opponent's Pokémon.
Does 20 damage plus 10 more damage for each damage counter on the Defending Pokémon.
Discard a Lightning Energy card attached to Jolteon ex.
Marknadsprisöversikt för Jolteon ex #109 från WCD 2006
Nuvarande pris
Jolteon ex från WCD 2006 värderas för närvarande till €36 i Good-skick på den europeiska marknaden. I Near Mint-skick ligger priset på ungefär €50.
Pristrend
Priserna på Jolteon ex har klättrat 44% den senaste månaden, ett tecken på att efterfrågan ökar bland samlare.
Efterfrågan & utbud
knappt 3 säljare har kortet ute just nu.
Prishistorik (90 dagar)
Med ett pris nära 90-dagarshögsta (€23) befinner sig Jolteon ex i övre delen av sin prishistorik. Bottennoteringen var €9.
Priser per skick
Skick har en tydlig påverkan: PO-exemplar kostar €19 medan MT ligger på €95.
Köp- eller säljläge?
Marknaden för Jolteon ex gynnar säljare just nu — priserna har klivit uppåt.






